Jak wybrać wyciskarkę?

Jak wybrać wyciskarkę?

Zdrowe odżywianie zazwyczaj kojarzy się z dużym zaangażowaniem, różnorodnością. W związku z takim podejściem współczesny i zapracowany człowiek z góry zakłada, że nie jest w stanie przerzucić się na zdrowe nawyki żywieniowe. tym samym, rezygnując z lepszego samopoczucia oraz smukłej sylwetki. Tymczasem, wprowadzenie takich zmian wcale nie jest aż tak absorbujące, jak można przypuszczać. Na początku, warto zminimalizować spożywanie tłuszczy, na rzecz pięciu porcji warzyw lub owoców. Już kilka dni, po zmianie diety zmniejsza się ryzyko zapadnięcia na powszechne choroby cywilizacyjne, takie jak otyłość, choroby układu krążenia, zawał serca. Korzyści płynące ze zmiany nawyków żywieniowych można mnożyć, dlatego zdecydowanie warto wprowadzić na stałe do codziennej diety warzywa oraz owoce.

Problem w tym, że te w formie "surowej" bardzo szybko się nudzą. Wspaniałą alternatywą są zatem świeżo wyciskane soki. Półki sklepowe uginają się od jednodniowych soków, jednakże są one stosunkowo drogie. Tańsze odpowiedniki z kolei najczęściej są rozcieńczone, pełne konserwantów. Co więcej picie ich nie zaspokaja wymaganej, codziennej dawki organizmu na witaminy, ponieważ te produkty reklamowane jako soki, nierzadko okazują się napojami owocowymi, pozbawionymi wartości odżywczych. Dlatego wiele osób decydujących się na zmianę nawyków żywieniowych równocześnie kupuje niezawodne wyciskarki. Wykorzystanie tego typu urządzeń, jest gwarancją oszczędności oraz tego, że pozyskiwany sok jest pełnowartościowym źródłem witamin i minerałów! W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie ze strony konsumentów, w sklepach internetowych oraz stacjonarnych ze sprzętem RTV/AGD można znaleźć ogromną ilość modeli wyciskarek. Dlatego wybór interesującego produktu nie jest wcale taki prosty.

Czym kierować się wybierając wyciskarkę, która spełniłaby nasze oczekiwania?

Komponenty dobrej wyciskarki Zasadniczo głównym kryterium wyboru jest materiał tworzący urządzenie. Ten aspekt, zazwyczaj jest ściśle powiązany z ceną produktu. Najtańsze są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego, nie są one zbyt solidne, kosztują nie więcej niż kilkadziesiąt złotych. Najbardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i każde inne są te wyciskarki, które wykonane są ze stali nierdzewnej. Tym samym, decydując się na takie urządzenie, trzeba liczyć się z inwestycją sięgającą nawet kilkaset złotych. Różnic można dopatrywać się także w budowie wyciskarek. Ten aspekt jest powiązany również z ilością oraz jakością otrzymywanego soku. Wyciskarki jednoślimakowe wyposażone w ostrza pracują szybciej, jednak ze względu na szybką pracę, podgrzewanie metalu pozbawiają sok wszelkich wartości odżywczych. Alternatywą są tu wyciskarki pozbawione nagrzewających się elementów. Na półkach sklepowych, znaleźć można także wyciskarki do soków dwuślimakowe, za sprawą tego, że są wyposażone w dwa wałki, uważane są za najlepsze i najbardziej efektywne. Miażdżąc surowiec, czy to warzywo czy owoc, wyciskarka wydobywa z nich pełnowartościowe, smaczne soki oraz przeciery.