Przepisy na wyciskane świeże soki z wyciskarki i sokowirówki owocowe i warzywne

Przepisy na wyciskane świeże soki z wyciskarki i sokowirówki owocowe i warzywne

Soki z wyciskarki będą doskonałym, smacznym i zdrowym napojem, który jest najlepszą alternatywą dla napojów ze słodzikami i barwnikami. Ze względu na to, że mają liczne właściwości lecznicze, kuracje sokowe mogą wpływać pozytywnie na oczyszczenie naszego organizmu. Coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie właśnie takich kuracji. Świeże soki stają się cennym składnikiem naszej diety, który pozwoli nam zachować odpowiednie zdrowie i dobrą formę. W sokach będzie wiele witamin i minerałów, a dodatkowo nie będą miały żadnych dodatkowych chemicznych składników. Owoce czy warzywa, które można wykorzystywać w trakcie produkcji własnych soków są bardzo liczne i praktycznie nie ma na tym polu ograniczeń.

Owoce, które świetnie sprawdzać się będą jako te, z których przygotować można soki będą jabłka oraz wiśnie. Sporządzone z ich udziałem napoje będą wpływać na przemianę materii i mogą działać pozytywnie na nasze serce.

Sok ze śliwek to propozycja dla tych osób, które musza sobie radzić z zaparciami. Cennym składnikiem odżywczym na pewno będą także truskawki, w których znajdzie się wiele witaminy C. Warto je dodać w trakcie przygotowywania soku, ponieważ uda się w ten sposób przygotować sok, który będzie orzeźwiający, a także wpłynie bardzo pozytywnie na naszą wątrobę i nerki.

Czarne porzeczki to kolejna propozycja dla tych, którzy szukają owoców, z dużą ilością cennej witaminy C. Soki z warzyw będą smakować doskonale i wpływają korzystnie na nasz organizm.

Sok z pomidorów może być dodatkiem dla tych osób, które muszą sobie radzić z anemią. Marchew działa bardzo pozytywnie na cały nasz organizm i pozwala nam radzić sobie z dolegliwościami żołądkowymi.

W czym pomaga picie soku z marchwi?Sok z marchwi to zawsze korzystne rozwiązanie, gdy chce się poprawić koloryt skóry. Jeśli ktoś myśli o oczyszczaniu organizmu to powinien decydować się na sok z buraków czy ogórków, ponieważ w ten sposób można usuwać z organizmu toksyny. Ogórki mogą także działać moczopędnie.

Nie każdy wie o tym, że cennym składnikiem jest również szpinak. Sporządzony z niego napój to doskonałe źródło żelaza, a także witamin takich jak witaminy z grupy B czy witamina C. Doskonałe soki warzywne są świetnym źródłem cennych składników odżywczych, dlatego jeśli tylko mamy taką możliwość warto te właśnie soki samodzielnie przygotowane wprowadzić do swojej diety.