Jakie cechy powinna mieć dobra wyciskarka do soków? cz. I

Jakie cechy powinna mieć dobra wyciskarka do soków? cz. I

Przed zakupem wyciskarki zaczynamy rozważać wiele opcji i wariantów jakie powinien posiadać sprzęt przez nas wybrany. Co będzie najważniejsze? Po pierwsze praktyczność w użyciu. Zastanówmy się jak często będziemy korzystać z wyciskarki i jakiego rodzaju surowców będziemy używać do produkcji posiłków z jej pomocą? Pomyślmy czy będzie to sprzęt regularnie używany czy też raz na jakiś czas, a w tym przypadku raczej nie powinniśmy inwestować w drogi sprzęt. Na cenę wyciskarki mają wpływ takie czynniki jak: marka producenta, dostępne funkcje i akcesoria, wielkość, kolor i kształt. To wszystko wpływa na atrakcyjność danego urządzenia i jakość jego pracy, jednak jest coś na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, a mianowicie praktyczne wykorzystanie funkcji i opcji wyciskarki.

Wyciskarka jak sama nazwa wskazuje ma przede wszystkim służyć do wyciskanie soków z warzyw, owoców czy innych wybranych składników jak zioła czy orzechy. Warto zapoznać się przed zakupem z możliwościami wybranego modelu i dowiedzieć się czy jest możliwe na przykład wyciśnięcie soku z nasion czy roślin liściastych, ponieważ nie każda wyciskarka sobie z tym poradzi. Na stronach internetowych prowadzone są specjalne fora i poradniki, gdzie można przeczytać opinie i sugestie od innych użytkowników danego modelu, co znacznie rozjaśni nam pogląd w tej sprawie. Również w instrukcji obsługi i w informacjach od producenta można znaleźć informacje na temat surowców z których można wycisnąć sok w wyciskarce.

Moc wyciskarki Kolejną sprawą nad którą powinniśmy się pochylić jest rodzaj i moc silnika w wyciskarce, bez którego jej praca nie będzie na odpowiednim poziomie. W wielu modelach wyciskarek są dostępne silniki indukcyjne, wolnoobrotowe, które pracują cicho i mają podobne parametry pracy, jednak warto zapoznać się z tym bliżej. W tym przypadku także warto sięgnąć po informacje przygotowane przez producenta odnośnie danego modelu oraz informacje z sieci od innych użytkowników. Większość producentów wyciskarek stara się dawać około 2-3 letnią gwarancję na części ruchome i akcesoria, a około 10 lat na silnik wyciskarki, lecz nie zawsze jest to reguła i trzeba to sprawdzić. Jeśli mammy gwarancję dwu lub góra trzy letnią na całość sprzętu, to nie świadczy zbyt dobrze o danym sprzęcie i możemy się spodziewać szybkiej awarii po zakończeniu gwarancji.