Efektowna wyciskarka - to możliwe?

Efektowna wyciskarka - to możliwe?

Obecnie panuje modna na zdrowe żywienie, a nieodłącznym elementem zdrowej diety są bez wątpienia przeciery, soki owocowo-warzywne. Jednak "produkowanie" tego typu produktów nie byłoby możliwe gdyby nie odpowiedni sprzęt. W odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie, producenci proponują nieskończoną ilość modeli sokowirówek i wyciskarek. Jak spośród nich wybrać taki produkt, który w stu procentach spełniało nasze oczekiwania? Na początek przyjrzyjmy się kilku definicjom. Wyciskarki do soku, to urządzenia, które charakteryzują się przede wszystkim tym, że wykonują wolne, ale dokładne obroty.

Sok wyciskany jest dzięki ślimakowemu wałkowi, którego zadaniem jest miażdżeniem owoców, po czym wyciskanie z nich soku. Otrzymywany sok, zawiera miąższ i nie jest klarowny, daje to poczucie, że pije się niezwykle wartościowy, odżywczy napój. Co ciekawe, otrzymywany sok zawiera naturalne konserwanty, dzięki czemu możemy przechowywać go w lodówce, bez obaw że szybko straci przydatność do spożycia. Co się z tym wiąże, możemy cieszyć się smakiem soku niemalże wszędzie - w pracy lub szkole. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne pojemniki, które ułatwią nam transport tego pełnowartościowego produktu.

Wyciskarka nie ogranicza nas tylko do produkcji soku, ale za pośrednictwem tego innowacyjnego urządzenia możemy otrzymać także smakowite musy. Zasadniczo, wyróżnia się dwa rodzaje wyciskarek, ze względu na sposób wyciskania soku. Dostępne są więc wyciskarki ręczne oraz elektryczne. Jak sama nazwa wskazuje, wyciskarki ręczne do pracy potrzebują ingerencji człowieka. Niestety, praca rąk ludzkich nie jest tak efektowna, jak ta z wykorzystaniem automatycznego, elektrycznego silnika. W związku z tym, tego typu wyciskarki, produkują zdecydowanie mniej soku, niż wyciskarki mechaniczne - co jest ich niepodważalną wadą.

Czym charakteryzuje się dobra wyciskarka? W związku z powyższym, bardziej efektowne są wyciskarki mechaniczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że tego typu wyciskarki będą zdecydowanie droższe. Niemniej, zakupu wyciskarki mechanicznej nie należy traktować w kategoriach wydatku, a źródła oszczędności. Dlaczego? Ponieważ kupując wyciskarkę, nie musisz już zaopatrywać się w drogie, jednodniowe soki. Teraz możesz rozpocząć domową produkcję, pełnowartościowych, pysznych soków. Jak widać to inwestycja, która z pewnością się opłaci! efekty widoczne będą zarówno w sylwetce, jak i lepszym samopoczuciu.