Świeżo wyciskane soki - źródło zdrowia.

Świeżo wyciskane soki - źródło zdrowia.

Soki, które wyciskane są na świeżo to zawsze doskonała dawka witamin i minerałów dla naszego organizmu. W ciągu kilkunastu minut będą się wszystkie cenne składniki pojawiały w naszym krwioobiegu. Od tego momentu organizm może już korzystać z tych wszystkich składników i budować swoje zdrowe komórki. Ważne będzie również to, że trudno będzie zjeść taką ilość owoców czy warzyw, które pozwolą na przygotowanie około litr soku. Trudno zejść dwa kilo owoców czy warzyw. Dlatego właśnie spożywanie świeżych soków będzie tak dobrym rozwiązaniem. Soki nie będą jednak służyć dostarczeniu błonnika do organizmu, dlatego nie mogą nam całkowicie zastąpić warzyw czy owoców, które jemy. Świeżo wyciskane soki alkalizują nasz organizm i to również ma istotne znaczenie.

Dzięki nim można między innymi utrzymywać w organizmie prawidłowe pH. Jest to ważna sprawa, ponieważ będziemy mieli więcej energii, nasz umysł będzie lepiej pracował. Nawet w trakcie snu, gdy będziemy spożywać takie soki możemy oczekiwać, że nasza skóra będzie pracować i poprawiać się będzie między innymi koloryt. Czym wyciskać soki? Najlepszym urządzeniem będzie zawsze działająca na zasadzie wolnych obrotów wyciskarka. Tutaj jakość soku będzie dużo lepsza niż w przypadku sokowirówki. Sokowirówka tnie surowiec ostrymi nożami przy wykonywaniu bardzo szybkich ruchów. W ten sposób jednak sok będzie natleniał i rosła będzie także temperatura soku.

A rosnąca temperatura soku będzie zabójcza dla cennych składników odżywczych, które są w takim soku. Napowietrzony sok ma także bardzo dużo piany i tym samym będzie się rozwarstwiał. Dlatego na pewno lepszym rozwiązaniem będzie wyciskarka, ale jeśli mamy sokowirówkę to taki sok lepszy niż żaden. Jeśli chodzi o wyciskarka to działa on na zasadzie miażdżenia surowca ślimakiem. Następnie wszystko będzie przecierane przez sito. W ten sposób przy wolnych obrotach można oczekiwać, że wszystko będzie zatrzymane i składniki mineralne będą utrzymane. Jednocześnie taki sok nadaje się również do tego, by go przechowywać nawet przez 72 godzin. Wyciskarki obecnie są coraz lepsze i stają się coraz bardziej popularne, dlatego można się w naszych sklepach z nimi spotkać i wielu naszych rodaków już się do nich przekonuje.