Soki z cytrusów i ich zalety

Soki z cytrusów i ich zalety

Jednym ze znaków rozpoznawczych owoców cytrusowych jest to, że w ich owocach można spotkać imponujące ilości soku. Co więcej, mają one nawet o kilkanaście procent soku więcej niż zioła lub warzywa. Jeśli jednak chcemy wykorzystać je w pełni, powinniśmy pomyśleć w pierwszej kolejności o inwestycji w solidną wyciskarkę do owoców. To właśnie ona przyczynia się do tego, że z jednego owocu możemy bez trudu pozyskać maksymalną ilość soku. O tym, że wybór nie powinien być przypadkowy najlepiej świadczą dane mówiące o tym, że dobre wyciskarki do owoców mogą pozyskać nawet o czterdzieści procent więcej soku niż klasyczne sokowirówki, blendery oraz inne urządzenia wykorzystywane w tym celu. Nie bez znaczenia jest i to, że atutem soków uzyskiwanych dzięki wyciskarce jest ich niemożliwa do zakwestionowania świeżość. Mamy do czynienia z argumentem niezwykłej wagi już choćby dlatego, że jest ona kluczem do naszego zadowolenia z tego rodzaju owoców.

Sok z cytrusów zwraca na siebie uwagę między innymi dlatego, że jest bardzo pożywny, choć nie bez znaczenia jest i to, że imponuje ilość zawartej w nim witaminy C. Co ciekawe, świeżo wyciśnięty sok z cytryny nie musi być przez nas wyłącznie pity. Jest znakomita bazą dla maseczki, która może powstać po jego połączeniu z niewielką ilością koziego mleka. Maseczka taka może być stosowana zarówno po to, aby poprawić, jak i po to, aby zregenerować cerę. Oczywiście, o największych właściwościach mówi się w kontekście soku z cytryny, który jest pity świeżo wyciśnięty. Okazuje się, że nie tylko dostarcza organizmowi witaminę C, ale również wzmacnia jego odporność, przyczynia się do poprawy krążenia krwi, a także oczyszcza organizm. Pomarańcze i mandarynki nie posiadają aż tak wiele witaminy C jak cytryna, jeśli jednak sięgniemy po świeżo wyciśnięty z nich sok, możemy mieć pewność, że zafundujemy sobie odżywczą ucztę. Owoce te są niezrównane między innymi wówczas, gdy planujemy uzupełnienie ilości płynów w naszym organizmie.

Zdrowe owoce dla sportowców Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza dla osób, które lubią ćwiczenia fizyczne. Wiele osób zastanawiających się nad właściwościami soków z cytrusów, nie ukrywa pewnego niepokoju, rozwiązania dostępne powszechnie w sprzedaży są bowiem wypełnione po brzegi chemią. Tu na szczególne podkreślenie zasługuje ich opryskiwanie, do którego dochodzi nawet po zebraniu owoców. Już choćby dlatego spożywanie cytrusów, bez względu na to, pod jaką postacią, powinno odbywać się dopiero po ich maksymalnie starannym umyciu. Na szczęście, gdy mamy do czynienia z wyciskanymi sokami, sprawa wygląda nieco inaczej. Sok jest wyciskany z owocu, który już został obrany, a jeśli nawet wrzucamy do wyciskarki nieobrany jeszcze owoc, możemy być pewni, że do soku dostanie się jedynie śladowa ilość szkodliwych substancji. Już choćby dlatego picie soków z cytrusów może się okazać zdrowsze niż ich spożywanie w całości, a sam sok jest znakomitym uzupełnieniem codziennej diety bez względu na nasz wiek.